9 Temmuz 2019

79. Spider-Man: Far from Home


Far From Home'un ilk yarısı daha çok bir gençlik komedisini andırıyor. Turistik dekorlarla süslenmiş neredeyse "High School Musical" tadında geçen bu ilk bölümler Marvel aksiyonlarının alıştığımız görkeminden ve nefes kesiciliğinden uzak. Ama ikinci yarıda film toparlıyor. Özellikle finalde Londra'daki aksiyon sahneleri "işte şimdi oldu" dedirtiyor.

Şüphesiz bu yeni nesil Spider-Man filmlerinin en güçlü yanı başroldeki Tom Holland. 23 yaşında olmasına rağmen 17-18 yaşlarında gibi görünen bu yetenekli İngiliz aktör, Peter Parker'ın çocuksu heyecanlarını, şaşkınlıklarını ve acemiliklerini çok iyi yansıtıyor. Ama yeri geldiğinde çevik ve amansız olmayı da başarıyor. Filmi izlerken "bu adam on tane daha Spider-Man filmi çeksin, onunu da izlerim" diye düşündüm. Yavuklusu MJ rolündeki Zendaya'yı da beğendim. İkisinin çok uyumlu bir kimyaları var.

Avengers Endgame'den hemen iki ay sonra gösterime giren bu Marvel macerası, bize Endgame sonrası hayat ile ilgili ilginç gözlemler sunarken, MCU evreninin bundan sonra yöneleceği yolun tohumlarını da aralara serpiştiriyor. Spider-Man: Far From Home aksiyon ve mizah duygusuyla eğlenceli, sürükleyici bir film. Spidey hayranıysanız, kesinlikle izlemeye değer.

Benim Notum: 7,5 / 10

Yönetmen: Jon Watts
Senaryo: Chris McKenna, Erik Sommers
Oyuncular: Tom Holland, Samuel L. Jackson, Jake Gyllenhaal

   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder